Szczęśliwe zakończenie Samotniczych Regat Transgascogne !

Regaty Trangascpgne okazały się dużo trudniejsze, niż przypuszczaliśmy.

Już na Prologu dla Mediów i publiczności, który był zorganizowany dzień wcześniej mieliśmy spektakularną wywrotkę, i nie tylko my.

Dzień później Radek wystartował do Samotniczych Regat do I-go Etapu, z Francji do Hiszpanii zaraz po Starcie 5 najszybszych jachtów popłynęło przy samym klifie, gdzie zgodnie z routingirm miało najbardziej wiać, poszli dosłownie na całość, 4 jachty zostały na skałach uszkadzając balast, miecze i stery a jeden z nich nawet zatonął.

II-gi Etap z Hiszpanii był równie niesamowity, tym razem Radek Kowalczyk miał dużo przygód. Jedną z nich było zaplątanie się w nieoznakowane sieci rybackie, było to bardzo niebezpieczne dla Jachtu i przede wszystkim dla Radka, który zdesperowany wolą walki nurkował aby porozcinać sieci i uwolnić Jacht (kawałek sieci mamy, na sieci co 10 cm są haczyki !!). Jeden dzień przed zakończeniem Regat Radek zaginął w Trackingu, przy Radku pojawił się napis NL (brak lokalizacji), nikt nie wiedział co się stało Radkowi i z lądu wyglądało to bardzo groźnie, okazało się, że była bardzo dużo burza z ogromnymi wyładowaniami atmosferycznymi, bliskie wyładowania atmosferyczne musiały uszkodzić nadajnik.

Radek Szczęśliwie zakończył Regaty, dzięki czemu udało mu się zakwalifikować do Startu w Samotniczych Regatach Mini Transat 2011 !!

Więcej opowiemy na konferencji prasowej, na którą serdecznie zapraszamy.

Jutro tj. we Wtorek 09.08.2011 odbędzie się Konferencja Prasowa dotycząca zakończenia kwalifikacji i startu w największych Samotniczych Regatach Classe Mini 6.50, Regat Mini Transat – z Francji do Brazylii Radka Kowalczyka.

Konferencja będzie przy Urzędzie Miasta w Szczecinie, koło fontanny – będzie tam można zobaczyć Jacht!

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*